Nastupte si - Virtuální firma

Klára Pokorná | 23.05.2015




Kurz „Virtuální firma“ v projektu „Nastupte si“ byl pro mě přínosem v mnoha ohledech. Z hlediska prohloubení znalostí v práci na PC, kde jsem se dověděla mnoho podrobných informací a zároveň jsem měla možnost si získané dovednosti nacvičit přímo v hodinách a formou úkolů plněných společně v týmu.
Práce v týmu na společných úkolech „virtuální firmy“ byla dalším podnětným zážitkem, kdy se člověk učí dalším praktickým kompetencím, které jsou cenné nejen pro pracovní život. Další součástí kurzu byla setkání s různými odborníky, např. na „time management“, trh práce, dále konzultace s psycholožkou, která na základě podrobných dotazníků vypracuje profil osobnosti a zároveň člověku případně poradí s nasměrováním se do budoucna. Další vlastní cíle podrobněji řeším na Couchingu, který mám v rámci kurzu možnost využít.
Mimo informativní stránku kurzu je také velmi cenné obohacení z hlediska setkání s novými lidmi v podobné etapě života a obzvláště přínosné jsou víkendové workshopy, kdy je člověk vytržen ze svého domácího stereotypu a má možnost být sám za sebe a zažít zajímavé zkušenosti.
Další neméně důležitou složkou kurzu je možnost hlídání dítěte, které mé 3leté dceři posloužilo jako super trénink na budoucí MŠ a tím mi pomohlo skloubit vlastní rozvoj s velmi kvalitním a zároveň bezplatným hlídáním mé dcery. Celkově mě kurz pozitivně nastartoval na další etapu, kdy se budu vracet po 6tileté rodičovské do pracovního života, a jsem za to vděčná.

Přidat nový příspěvek